10 yıldır, hayallerinizdeki yatırım için varız...

  • Adresimiz
  • Burhaniye Mah. Bolu Cad. Gürkanlar İş Mrk. Kat 1 No:4,
  • Merkez / DÜZCE

Eski Sanayi Çarşısı Kentsel Dönüşüm Süreci Başladı

Bizden Haberler

Eski Sanayi Çarşısı Kentsel Dönüşüm Süreci Başladı
02.09.2015

Eski Sanayi Çarşısı Kentsel Dönüşüm Süreci Başladı


Kentsel Dönüşüm projesi için düğmeye basılan Eski Sanayi Çarşısı için hazırlanan ilk fizibilite raporları Çevre ve Şehircilik bakanlığına sunulacak. 21 bin 640 hektarlık alanda yapılacak proje içinde b800'e yakın konut ve donatı alanları bulunuyor

Kentsel Dönüşüm çalışmalarında sıra Eski Sanayi alanına geldi. Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş’in, İmar ve Şehircilik Müdürlüğü tarafından hazırlanan ayrıntılı rapor eşliğinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Hizmetleri Genel Müdürlüğü ile görüşmeye gideceği bildirildi.

Uzunmustafa ve Kültür mahallelerinin D-100 karayolunun güney kısmında bulunan, 'eski sanayi çarşısı' olarak adlandırılan 21 bin 640 hektarlık alanda kentsel dönüşüm projesi uygulanacak. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı işbirliği ile gerçekleştirilecek planlama için tüm hazırlıklar tamamlandı. Söz konusu alanın kentsel dönüşüm projesine alınma gerekçesi, deprem geçirmiş eski binaların yoğunluğu, kent merkezine yakın olması, 'sanayi' kullanımına elverişsizliği, bölgenin kent bütünlüğü içinde değerlendirilmesi olarak belirlendi. Hazırlanan ilk fizibilite raporlarında da bölgede 800'e yakın konut yapılması, donatı alanları ile yeşil alanların bulunması hedefleniyor.

Kaynak: http://www.oncurtv.com/sayfa/Haber/106301/BAKANLIGA_RAPOR_SUNULACAK.html#slider-6


Bizden Haberler

 

Partnerlerimiz

Gücümüze güç katan partnerlerimiz.